پمپ وکیوم روغنی

شرکت دز پارت تولید کننده انواع پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم روغنی یکی از انواع پمپ وکیوم بوده جهت ایجاد خلاء که در اکثر صنایع مورد استفاده قرار میگیرد از جمله کاربرد های پمپ وکیوم روغنی میتوان به صنایع غذایی و بسته بندی صنایع وکیوم بیمارستانی کوره های خلاء و و داروسازی و صنایع نفت و گاز و صنایع چوب اشاره کرد.

عملکرد پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم روغنی با چرخش الکترو موتور و حرکت دورانی روتور در درون سیلندر و ایجاد یک نیروی پایدار گریز از مرکز تیغه ای روتور عملیات مکندگی را ایجاد میکنند که این خلاء تا 1/0 میلی بار میرسد.
پمپ وکیوم روغنی با پمپ های آب در گردش تفاوت های اساسی دارند:

اول اینکه عملکرد پمپ وکیوم روغنی متفاوت با پمپ وکیوم آبی میباشد در پمپ های وکیوم آب در گردش ما شاهد مصرف آب هستیم حال اینکه در پمپ های وکیوم روغنی همانند خودرو روغن در یک عملیات گردشی در پمپ جهت روغنکاری قطعات و خنک کردن آنها عمل میکند و مصرف روغن تنها بصورت تعویض روغن پمپ وکیوم روغنی بر مبنای تقریبی هر 1000 ساعت کاری میباشد.

از دیگر تفاوت های اساسی پمپ های وکیوم روغنی با پمپ های وکیوم آب در گردش از نظر مصرف انرزی میتوان به مصرف برق این دو نوعپمپ اشاره کرد که پمپ وکیوم روغنی حدودا یک چهارم پمپ وکیوم آب در گردش مصرف برق دارد. قدرت خلاء نهایی پمپ های وکیوم روغنی نیز از پمپ های وکیوم آب در گردش نیز بیشتر است.
با تمام این اوصاف بعضی از صنایع با توجه به نوع کاربری خود شاید ملزم به استفاده از پمپ خلاء یا پمپ وکیوم آب در گردش میباشد.

مثلا در زمینه ایی که پمپ خلاء جهت جداسازی آب و رطوبت بالا از مواد و یا محفظه ایی میباشد بایستی از پمپ وکیوم آب در گردش استفاده کرد پمپ های وکیوم روغنی نیز توانایی ظرفیت بخارات و رطوبت آب را تا اندازه ایی دارند.

مثلا یک پمپ وکیوم با حجم مکندگی 160 متر مکعب در ساعت میتواند تا حدود 6 لیتر آب را در ساعت تحمل کند که البته راهکار هایی وجود دارد که از میزان ورود رطوبت به داخل پمپ وکیوم روغنی جلوگیری کرد .
برای مشاوره ای دقیق نسبت به انتخاب پمپ وکیوم مناسب و متناسب با فعالت شما با ما تماس بگیرید.

پمپ وکیوم روغنی

DVP : Dezpart Vacuum Pump

چند نمونه از

وکیوم پمپ های دزپارت

پمپ خلاء