پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم روغنی یکی از انواع پمپ وکیوم بوده جهت ایجاد خلاء که در اکثر صنایع مورد استفاده قرار میگیرد.
از جمله کاربرد های پمپ خلاء (وکیوم) روغنی میتوان به صنایع غذایی و بسته بندی صنایع وکیوم بیمارستانی کوره های خلاء و و داروسازی و صنایع نفت و گاز و صنایع چوب اشاره کرد.

پمپ روکیوم روغن (مرطوب ، جابجایی مثبت)

در پمپ روتاری چرخشی ، گاز وارد درگاه ورودی می شود و توسط یك روتور سوار شده خارج شده كه گاز را فشرده می كند و آن را به سوپاپ اگزوز منتقل می كند (شکل ). این نوع از پمپهای مکش مرطوب هستند یعنی دارای بخاراتی هستند در صورتی که در صنعت شما این امر شما را دچار مشکل میکند شما می بایسیتی از پمپ های خشک استفاده کنید. که البته راهکار هایی وجود دارد که از میزان ورود رطوبت به داخل پمپ روغنی جلوگیری کرد . دریچه دارای فنر است و در صورت عبور از فشار اتمسفر ، گاز را تخلیه می کند. روغن برای آب بندی و خنک کردن ون ها استفاده می شود. فشار قابل دستیابی با پمپ چرخشی با تعداد مراحل استفاده شده و تحمل آنها تعیین می شود. طراحی دو مرحله ای می تواند فشار 1 × 10به توان -3 mbar را فراهم کند. از آن است که سرعت پمپاژ 0.7-275 متر 3 / ساعت (0.4-162 فوت 3 / دقیقه).

عملکرد پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم روغنی با چرخش الکترو موتور و حرکت دورانی روتور در درون سیلندر و ایجاد یک نیروی پایدار گریز از مرکز تیغه ای روتور عملیات مکندگی را ایجاد می‌کنند که این خلاء تا 1/0 میلی بار می‌رسد.
پمپ خلاء روغنی با پمپ های آب در گردش تفاوت های اساسی دارند:

تفاوت پمپ وکیوم آبی و روغنی

اول اینکه عملکرد پمپ وکیوم روغنی متفاوت با پمپ وکیوم آبی می‌باشد.
در پمپ های وکیوم آب در گردش ما شاهد مصرف آب هستیم.
حال اینکه در پمپ های خلاء روغنی همانند خودرو روغن در یک عملیات گردشی در پمپ جهت روغنکاری قطعات و خنک کردن آنها عمل می‌کند
و مصرف روغن تنها به‌صورت تعویض روغن پمپ روغنی بر مبنای تقریبی هر 1000 ساعت کاری می‌باشد.

از دیگر تفاوت های اساسی پمپ های وکیوم روغنی با پمپ های وکیوم آب در گردش از نظر مصرف انرژی می‌توان به مصرف برق این دو نوع پمپ اشاره کرد که پمپ وکیوم روغنی حدوداً یک چهارم پمپ وکیوم آب در گردش مصرف برق دارد.
قدرت خلاء نهایی پمپ های وکیوم روغنی نیز از پمپ های وکیوم آب در گردش نیز بیشتر است.
با تمام این اوصاف بعضی از صنایع با توجه به نوع کاربری خود شاید ملزم به استفاده از پمپ خلاء یا پمپ وکیوم آب در گردش می‌باشد.

مثلا در زمینه ایی که پمپ خلاء جهت جداسازی آب و رطوبت بالا از مواد و یا محفظه ایی می‌باشد بایستی از پمپ وکیوم آب در گردش استفاده کرد.
پمپ های وکیوم روغنی نیز توانایی ظرفیت بخارات و رطوبت آب را تا اندازه ایی دارند.

مثلا یک پمپ وکیوم با حجم مکندگی 160 متر مکعب در ساعت می‌تواند تا حدود 6 لیتر آب را در ساعت تحمل کند.

 

پمپ های وکیوم روغنی دزپارت

برای مشاوره ای دقیق نسبت به انتخاب پمپ وکیوم مناسب و متناسب با فعالت شما با ما تماس بگیرید.
مشاوران شما در شرکت دزپارت به صورت کاملا تخصصی و به صورت کاملا رایگان در این امر شما را یاری خواهند کرد.
منتظر صدای گرم شما هستیم

سبد خرید
پیمایش به بالا