وکیوم

وکیوم

وکیوم

وکیوم یا خلاء به معنای هیچ چیز میباشد. که تا کنون انسان از دستیابی به خلاء مطلق و یا وکیوم مطلق باز مانده است ولی در عمل رسیدن به وکیوم های نزدیک به صفر هم گامهایی برداشته و امکان پذیر میباشد.

وکیوم در کجا بکار میرود؟

وکیوم یا همان خلاء کاربرد های گسترده ایی دارد و امروزه با زندگی بشر بصورت موازی در حرکت است شاید جال باشد بدانید که خلاء باعث مصرف کمتر انرژی برای مقاصد اقتصادی و صنعتی میباشد و از این بابت به محیط زیست ما کمک میکند همه میدانیم که آب در شرایط عادی در 100 درجه به جوش می آید و این درحالیست که در شرایط خلاء به حدود 55 درجه به جوش می آِد یعنی اگر ما در یک فضای بسته و حاوی خلاء آب را بجوشانیم در زمان کمتی به جوش می آید و از هدر رفت انرژی و تبدیل به گازهای گلخانه ایی نیز جلوگیری شده است.

تمامی کارخانه های مربا سازی شربت سازی و کنسانتره و صنایع رنگ و رزین و …. به چند دلیل موجه برای تولیدات خود استفاده میکنند اول اینکه مصرف انرژی را کاهش داده دوم اینکه در عملیات و فرایند تولید سرعت تولید و بهره وری بالا میرود و سوم اینکه محصول باکیفیت تری تولید میکنند و همه اینها برای یک تولید در شرایط رقابتی لازم است و از طرفی نیز به کاهش آلودگی هی زیس محیطی کمک میشود.

در مقاله های پیشین با ابزارآلات اندازه گیری خلاء آشنا شدیم و انواع آن را ملاحظه کردیم برای مشاهده مطلب کلیک کنید

در سری مباحث کاربرد های به صورت تک تک به هر کدام پرداخته شده است که قابل ملاحظه است.

سبد خرید
پیمایش به بالا