همه چیز درباره خلا و وکیوم

همه چیز درباره خلا و وکیوم

همه چیز درباره خلا و وکیوم

امروزه خلاء تاثیرات مهمی در زندگی بشر دارد از داروها و مواد اولیه کهبه طور روزمره با آنها سر و کار داریم تا مواد غذایی وکیوم شده و… تا صنایع پیشرفته نظامی و تسلیحاتی و انرژی های نوین نانو و انرژی اتمی همگی به نحوی از خلا و وکیوم استفاده میکنند.

همانطور که در سری مباحث همه چیز درباره خلا و وکیوم تاثرات خلا بر زندگی بشر اشاره شد نحوه ایجاد خلا برای انواع کاربرد ها متفاوت و متنوع است. دستگاه هایی که بواسطه آنها ایجاد خلا و مکش صورت میگیرند به پمپ خلا شناخته میشوند.

در هر صنعتی با توجه به احتیاج متنوع به خلاء چه از نظر نوع کاربری و چه از نظر قدرت ایجاد خلاء از نوعی خاص پمپ وکیوم یا پمپ خلا استفاده میشود.

صنایع غذایی ازجمله کارخانجات تولید سوسیس و کالباس و بسته بندی مواد غذایی و الویه جات همگی به دلیل ایجاد فساد در مواد غذایی توسط  هوا از وکیوم پمپ بهره میبرند تا هوا را از مواد غذایی و دارویی خارج کنند و به واسطه آن عمر انقضای آن را بالا ببرند.

صنایع دارویی نیز به همین شکل عمل میکنند و همانند بعضی از صنایع غذایی از وکیوم و خلاء نیز جهت تولید قالب انواع دارو و قرص بکار گرفته اند به دین صورت که در مرحله اول در خط تولید قالب قرص ها آماده میشود و پس از جایگذاری داروها در مرحله بعد خط تولید بسته بندی وکیوم میشود.

مقاله قبل:

فروشنده پمپ وکیوم و سیستم های خلاء در ایران

سبد خرید
پیمایش به بالا